Poprzedni produkt Następny produkt
Produkt
gotowy

I-waga

Urządzenie wspomagające proces nadzorowania osób z problemami krążeniowymi.

Rozwiązanie gotowe do komercjalizacji - zapraszamy do współpracy. Zainteresowane firmy/osoby prosimy o kontakt

Materiały do pobrania

Prezentacja produktu (PDF)

Dla kogo?

Umożliwienie osobom cierpiącym z powodu chorób sercana lepsze, nieuciążliwe monitorowanie stanu swojego zdrowia oraz opiekującym się lekarzom dostarczenie nowej, dodatkowej informacji w sposób nieuciążliwy dla osoby monitorowanej oraz umożliwiający każdorazowo poprawne przeprowadzenie badania. Masa ciała i jego kompozycja (skład) w najprostszym przypadku sprowadzająca się do ilości tkanki uwodnionej i tłuszczowej stanowią istotną informację nie tylko dladietetyków, ale także dla kardiologów. Wzrost masy ciała, mierzonej codziennie o tej samej porze, w ciągu jednego dnia o około 1 kg, lub w ciągu tygodnia o około 2,5÷3,0 kg może być związany z niewydolnością serca.

Jak?

Urządzenie składa się z typowego układu pomiaru masy za pomocą czujników tensometrycznych oraz rozbudowane jest o układ umożliwiający dodatkowe pomiary: Body Mass Index i sześciu odprowadzeń elektrokardiograficznych (czynności elektrycznej serca, tzw. kończynowe odprowadzenia EKG), optyczny detektor dla pomiaru saturacji krwi SaO2 oraz o układ transmisji bezprzewodowej do komputera-laptopa, w którym zainstalowane jest oprogramowanie umożliwiające gromadzenie danych, ich analizę, a także dalsze ich przesyłanie do wskazanych osób za pomocą Internetu.

Pomiar sprowadza się do wejścia na podest wagi, spokojnego utrzymywania pozycji stojącej i jednoczesnym trzymaniu w dłoniach dwóch cylindrów stanowiących elektrody pomiarowe. W zależności od rodzaju pozyskiwanej informacji z zapisów elektrokardiologicznych czas niezbędny do przeprowadzenia badania może się wahać od kilkunastu sekund do kilku minut. Po zejściu osoby z wagi wyłączy się ona sama, po wcześniejszym przesłaniu danych do komputera nadrzędnego.

Zainteresowany produktem?

Kontakt z twórcami produktu
Poprzedni produkt Następny produkt